Цікаві Факти про Львів

Львів не можна назвати виробничим центром західної України. Утім воно постачає по всьому світу історії та враження, відправляючи їх із кожним мандрівником «до запитання».

Ми зібрали свій оберемок цікавих фактів та історій про Львів. Їх можна читати за ранковою кавою із вишневим пляцком, а можна переповісти ці легенди у теплій компанії. Вийде захоплююче у будь-якому разі — адже, за повір’ям, коли хтось комусь розповідає про Львів, у місті посміхається один із кам’яних левів…

Про річку, погоду та львівський час

Цікаві факти про Львів - найдощовитіше місто фото
  • Львів — найдощовитіше місто в Україні. Опади трапляються тут так часто, що місцеві жартують: дощ у Львові почався 1256 року та ніяк не закінчиться. Саме тому львів’яни, рушаючи на шпацер, беруть із собою парасольку навіть сонячного дня. Дощ пасує місту, і мешканці Львова ставляться до нього як до ще одного символу столиці Галичини.
Цікаві факти про Львів - чи є річка у Львові? фото
  • На картах міста немає річки — під час забудови Львова її заховали під землю. Відомі громадські проекти, в яких нинішній проспект Свободи або «стометрівка» має систему каналів та мостів та нагадує центр Амстердаму. Та цим планам поки не дано втілитися. Проте є у Львові місце, де підземна річка Полтва виходить на поверхню. Це — локація Оперного театру, де розташована кнайпа «Лівий берег».
  • Львів’яни відомі своїм «філософським» ставленням до правил пунктуальності. Є жарт про окремий «львівський час», що відстає від київського на 20 хвилин. Та був у Львові і годинник, що поспішав. Чому? Про те є окрема історія.
Годинники Львову фото

Про львівський it-кластер та міжкультурні зв’язки

  • Ми вже згадували Францію, розповідаючи про Львів. І ось чому такі згадки виправдані. Саме французький вчений Мішель Лє Кієн перший «додав віку» галицькому місту, припустивши, що Львів міг бути заснований 1240 року. Дружина короля Франції Людовіка XV мала львівське походження. Львів’яни І.Мартинович та Н. Герман вважаються послідовниками братів Монгольф’є, оскільки підняли повітряну кулю у небо над рідним містом через 9 місяців після першого запуску агрегату французами.
  • Львіські «айтішники» розробили аплікацію Skype для смартфонів, а ще — спецефекти для «Спайдермена» та «Гарі Поттера».
  • Лівів відкритий для світу. Це підкреслюють не лише міжнародні фести, що тут проводяться, але і збудовані храми для різних світових конфесій, вулиці, названі на честь Лінкольна та Джона Ленона, пам’ятники Пабло Пікасо та Леопольду фон Захер-Мазоху.
Цікаві факти про Львів - технічні винаходи фото

Місто-музей та місто музеїв

  • Львів є частиною світової спадщини ЮНЕСКО, тут збереглася найбільша в Україні кількість архітектурних та історичних пам’яток.
  • У місті-музеї під відкритим небом працює понад 60 музеїв найрізноманітнішої тематики.
  • З-поміж незвичних музеїв міста — перший у світі музей сала.

Та найцікавішою «родзинкою» міста Лева є не архітектурні пам’ятки, а самі львів’яни. Саме вони — герої львівського літопису, зітканого часом та переплетеного народними легендами, як усе місто — ароматом пригод та свіжообсмаженої кави.

📸 Ми дуже вдячні за фото @vicevicar @shipunovagalina @lubasha.s @lviv_is_mine @victoria_kuchma @iwona_foto_travel @lena_girl_polishchuk @dementevaeva @stesha404

Чи є тут факти, яких ви ще не знали? Може є, що додати?? Будь ласка, пишіть у коментарях, ми з радістю їх опублікуємо:)

Залишити коментар